Działaj inteligentnie – zgodnie
z kodem Twojego organizmu.

Atriopeptyna to przedsionkowy peptyd natriuretyczny typu A, czyli hormon peptydowy wytwarzany przez ściany przedsionka serca. Produkcję atriopeptyny stymuluje wysokie stężenie jonów sodu, duża ilość płynu pozakomórkowego lub duża ilość krwi.

Główną funkcją atriopeptyny jest hamowanie resorpcji zwrotnej wody i jonów sodu w kanalikach zbiorczych nerek, co pozwala wydalić je wraz z moczem.

Atriopeptyna reguluje także rozszerzanie i zwężanie tętniczek doprowadzających i odprowadzających kłębuszków nerkowych, co wpływa na szybkość diurezy i przyspiesza produkcję moczu. Atriopeptyny stymuluje wytwarzanie prostaglandyn i działa hamująco na układ renina – angiotensyna – aldosteron.

Blog

Wpływ zaburzonej gospodarki hormonalnej na masę ciała

Wpływ zaburzonej gospodarki hormonalnej na masę ciała

Smukła sylwetka to efekt przede wszystkim właściwej diety i odpowiednich nawyków żywieniowych, aktywnego stylu życia oraz uwarunkowań genetycznych. Na skłonność do przybierania na wadze, albo wręcz przeciwnie – szybkiego tracenia kilogramów, mają jednak także wpływ...

czytaj dalej
Wpływ zaburzonej gospodarki hormonalnej kobiety na cerę

Wpływ zaburzonej gospodarki hormonalnej kobiety na cerę

Hormony to substancje, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ich odpowiednie stężenie we krwi jest niezbędne dla płodności, dobrego samopoczucia i nastroju, zdrowo wyglądających włosów oraz paznokci, a także dla dobrej kondycji skóry....

czytaj dalej